O japońskich pieluchach

HomeO japońskich pieluchach

Wyjątkowa jakość

Do produkcji japońskich pieluszek stosuje się tylko najwyższej jakości materiały, dlatego rzadko są spotykane przypadki dermatytu, czy też oparzeń, nawet przy bardzo wrażliwej skórze dziecka.

Bliżej natury

Do produkcji pieluszek stosuje się tylko ekologicznie czyste i bezpieczne materiały, nie zawierające formaldehydów, ftalanów, związków chloru, czy też zbędnych dodatków, takich jak substancje zapachowe, czy płyny kosmetyczne (a tym bardziej syntetyczne).

Delikatne, miękkie i oddychające

Przy dotyku japońskich pieluszek można się upewnić, że ich jakość stanowczo przewyższa jakość najpopularniejszych pieluszek, wyprodukowanych w Europie Zachodniej. Tkanina warstwy wewnętrznej flicowana z cienkich nici jest bardzo delikatna, miękka i szybko wchłaniająca substancje, dlatego pupa dziecka pozostaje zawsze sucha.

Bez zapachu „chemii“

Wyróżniająca się cecha japońskich pieluszek: nie mają zapachu „chemii“, który zazwyczaj jest bardzo intensywny w przypadku wypełnionej pieluszki. Do produkcji japońskich pieluszek nie stosuje się materiałów wydzielających takie zapachy, a także wszelkich substancji zapachowych, które niwelują nieprzyjemne zapachy.

Cienkie i miękkie

Istneje ogólnie przyjęta opinia, że pieluszki ekologiczne są twarde i grube, a jednak grubość japońskich pieluszek dla noworodków – zaledwie 3 mm, a właściwości chłonne – wspaniałe. To, że są cienkie i miękkie, nie uciskają i nie obcierają wrażliwej skóry, zapewnia dziecku poczucie suchości i komfortu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące japońskich pieluszek

Produkcja ròżnych japońskich producentòw pieluszek ma więcej zalet aniżeli wad. Ogòlna cecha charakterystyczna dla tych pieluszek – jakość struktury oraz materiałòw wytwòrczych. Ròżnią się tylko szczegòły.

Tutaj przedstawiamy opinię swoją oraz klientòw o ròżnicach, ktòrymi cechują się te pieluszki.

Pieluszki MERRIES posiadają większe oraz wyższe zagięcia (w poròwnaniu z wielkością analogicznych zagięć u pieluszek innych producentòw), a więc pasują dla dzieci bardziej pulchnych. Opròcz tego, według opinii naszych klientów, cechują się wyjątkową przepuszczalnością powietrza, pozwalają wilgoci wyparowywać na zewnątrz. Naszym zdaniem, ich wewnętrzna warstwa jest najbardziej puszysta.
www.mioki.pl/pieluszki-merries

GOO.N – ekonomiczny wariant jakościowych pieluszek; są one w jakimś stopniu grubsze, bardziej chłonne, ich anionowa (odtrancająca bakterie) powierzchnia jest wzbogacona witaminą E. Taki rodzaj pieluszek dla niektórych niemowląt o szczególnie wrażliwej skórze jest najbardziej odpowiedni.
www.mioki.pl/pieluszki-goon

Nowej generacji pieluszki MOONY są najcieńsze oraz o szczególnej konstrukcji, gdzie każdy element szczegółowo udoskonalony – poczynając od warstwy wewnętrznej, aż po zagięcia ochronne. Są to najpopularniejsze pieluszki w Polsce. Jednak należy pamiętać, iż ich zagięcia, w porównaniu z pieluszkami MERRIES i GOO.N., są umieszczone niżej.
www.mioki.pl/pieluszki-moony

Większoś pieluszek zachodnich swoją jakością nie dorównują pieluszkom produkowanym w Japonii. Do produkcji pieluszek japońskich stosuje się znacznie droższe surowce naturalne, zaś sam proces produkcji jest kontrolowany przez instytucje samorządowe. Pieluszki japońskie są produkowane tylko z naturalnych i ekologicznych materiałów. Nie zawierają optycznych wybielaczy, formaldehydów, ftalatów, związków chloru, substancji zapachowych, petrochemicznych substancji, toksyn, których zastosowanie u producentów zachodnich przy produkcji pieluszek nie jest srogo ograniczone. Mocz oraz ekskrementy wchłaniane są na całej powierzchni warstwy absorbującej pieluszek, dlatego prawdopodobieństwo przeciekania jest o wiele mniejsze. Japońskie pieluszki możecie bez wysiłku zgnieść w dłoni, jakby to był grubszy skrawek flaneli, a nie papieru lub kartonu. Dziękując tej miękkości nie tworzą się twarde nierówności w miejscach zagięć, które wywołałyby uczucie tarcia o nóżki dziecka.

Do zewnętrznej warstwy produkcji stosuje się tkanina flicowana z delikatnych mikrowłókien.

Wewnętrzna warstwa chłonna jest utworzona z tkaniny wykonanej z drewna palmy, przy zastosowaniu technologii bezchlorowego wybielania oraz granulatu superabsorbujących polimerów.

Zewnętrzną warstwę stanowi przepuszczający powietrze oraz impregnowany filc i / lub poliolefinowa folia.

Do produkcji lepów i samoprzylepnego paska stosuje się przypuszczająca powietrze / perforowana poliolefina, gumek – syntetyczna albo naturalna guma.

Każdy producent posiada swoje technologiczne tajemnice, jednak ogólną cechą wyróżniającą pieluszki MOONY, MERRIES oraz GOO.N jest jakoś materiałów oraz czystoś ekologiczna. Aby uniknąć objawów alergii, substancje farbujące są stosowane z umiarem tylko w powierzchni zewnętrznej, zaś substancje zapachowe oraz kosmetyczne nie są stosowane wogóle (jedynie warstwa wewnętrzna pieluszek GOO.N jest wzbogacony witaminą E).

Pomimo tego, że w Unii Europejskiej itnieje system znakowania ekologicznych produktów – EU Ecolable (http://ec.europa.eu/environment/ecolabel/products-groups-and-criteria.html), tnie ma nadal zatwierdzonych zasad znakowania. Pomimo to, procesy produkcji pieluszek MOONY, MERRIES oraz GOO.N są certyfikowane według wymagań Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej – ISO (ISO 9001 – certyfikat zarządzania jakością , ISO 14001 – certyfikat zarządzania środowiskiem). To znaczy, że przy produkcji tych pieluszek producent spełnia wysokie wymagania standartów jakości oraz ochrony środowiska na wszystkich etapach produkcji.

Pieluszki MOONY także są oznakowane jako produkt ECO CHARMING, gdzie tego typu wyròżnienie korporacja UNICHARM przydziela tylko dla wyrobòw, ktòre spełniają wymagania najwyższej jakości oraz ochrony środowiska.

Dla Japończyków ekologia jest przede wszystkim stosunek z przyrodą, zaś sama ekologia jest czymś kompleksowym.

Aby produkt został przyznany jako ekologiczny, powinien spełniać trzy kryteria:

1) by bezpieczny dla człowieka;
2) jego oddziaływanie na przyrodę powinno by minimalne;
3) po zużyciu, w procesie rozkładu (utylizacji) powinien jak najmniej oddziaływać na środowisko.

Innymi słowami, nie wystarczy, by produkt odpowiadał tylko jednemu kryterium: jeżeli produkt jest bezpieczny dla człowieka, ale proces produkcji jest szkodliwy dla przyrody, nie zostanie przyznany jako ekologiczny.

Dlatego do produkcji japońskich pieluszek stosuje się tylko ekologiczne i najwyższej jakości materiały, gdzie wysiłek kładzie się na to, by w procesie produkcji wykorzysta jak najmniej surowców oraz stosowa technologie przyjazne dla środowiska (na przykład od 1998 r. w produkcji pieluszek Japończycy nie stosują chloru jako wybielacza).

Polimeryczny superabsorbent – to wykonany z polimerów materiał, który tworzy wewnętrzną warstwę chłonną pieluszek. Dane polimery są całkowicie bezpieczne dla dziecka i środowiska, podlegają biologicznemu rozkładowi na wodę, dwutlenek węgla oraz związki organiczne, nie przyczyniając ani toksycznego, ani biologicznego wpływu na stan gleby. Istnieje ogólna opinia, że “naturalne absorbenty” (na przykład krochmal kukurydziany) jest okologicznie bardziej czystym surowcem, jednak okazuje się, że to tylko mit: “National Geographic” twierdzi, że najbardziej na dysbalans Ziemi wpływa właśnie rolnictwo, a więc pragnący przyczyni się do ekologii, powinni się odmówi produktów, do których produkcji zużywa się surowców pochodzenia rolniczego.

Pomimo to, takie polimery mają pozytywny wpływ dla leśnictwa, gdyż dla produkcji warstwy chłonnej pieluszek stosuje się mniej włókien drewna (zmniejsza się wycięcie drzew), a pieluszki są już cieńsze i bardziej lekkie: do ich przewozu wykorzystuje się mniej paliwa, a tym samym zmniejsza się emisja CO2.

Powstaje pytanie, dlaczego wogóle nie zrezygnowano z włókien drewna palmy? Przy braku tego surowca polimery tworzą jednolitą, cechującą się brakiem przepuszczalności powietrza i ciepła “bryłę”, z powodu której pupa dziecka się poci.

UNICHARM, producent pieluszek MOONY twierdzi, że pieluskzi nowej generacji ulegają rozkładowi o 30% szybciej w porównaniu z wcześniejszymi ich modelami. To stwierdzenie poparte jest tym, że do produkcji nowych pieluszek zużywa się mniej surowców. Na świecie nie ma standaryzowanych metod, czy też wskaźników, w oparciu o które można byłoby określi szybkoś rozkładu produktu komercyjnego, który skolei zależy od wpływu środowiska: temperatury powietrza, opadów, bakterii). Stąd, naszym zdaniem, jakiekolwiek stwierdzenia o “szybszym” rozkładzie prawdopodobnie są chwytem reklamowym, a nie informacja oparta na obiektywnych faktach.

Wózek sklepowy
Sign in

No account yet?

Create an Account